Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha greke"

3 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
==Shqip==
===Emër===
'''gjuha greke''' -''f.''
#gjuhë e familjes indo-evropiane që flitet në [[Greqia|Greqi]] dhe në [[Qipro]], dhe nga [[Grekët|grekë]] etnikë në [[Shqipëria|Shqipëri]], në [[Turqia|Turqi]], në [[Italia|Itali]], dhe në vende të tjera
====Prononcimi====
*{{bs}}: {{përk|bs|}}
*{{bg}}: {{përk|bg|}}
*{{cs}}: {{përk|cs||f}}
*{{da}}: {{përk|da|græsk}}
*{{eo}}: {{përk|eo|}}
Anonymous user