Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha polake"

214 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
===Emër===
'''gjuha Polake'''
#është gjuhë që flitet në [[Polonia|Poloni]].
Nga gjuhët sllavike, gjuha polake është në vende të tretë nga gjuhët që kanë më shumë folës, prapa rusishtes dhe ukrainas. Kjo gjuhë i përket grupit indo-evropian, në gjuhët perëndimore sllavike.
 
==[[Në gjuhët tjera]]==
Anonymous user