Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha greke"

139 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
===Emër===
'''gjuha greke''' -
#gjuhë e familjes indo-evropiane që flitet në [[Greqia|Greqi]] dhe në [[Qipro]], dhe nga grekët[[Grekët|grekë]] etnikë në [[Shqipëria|Shqipëri]], në [[Turqia|Turqi]], në [[Italia|Itali]], dhe në vende të tjera
 
====Etimologjia====
 
====Prononcimi====
 
Anonymous user