Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha greke"

167 bytes added ,  6 vjet më parë
#gjuhë e familjes indo-evropiane që flitet në [[Greqia|Greqi]] dhe në [[Qipro]], dhe nga [[Grekët|grekë]] etnikë në [[Shqipëria|Shqipëri]], në [[Turqia|Turqi]], në [[Italia|Itali]], dhe në vende të tjera
====Prononcimi====
den peirazei mprosta sou otan thame oi skines mas san teneia ston myalo sou tha pernane
oso nane kati mesa mou marathike nomizo pos h teleftea mas selida graytike!!!
 
==[[Në gjuhët tjera]]==
Anonymous user