Dallime mes rishikimeve të "gjuha hebraike"

No change in size ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{wikipedia}}
'''gjuha hebraike'''
#degë veriperëndimore e gjuhës semitike nga familja e gjuhës Afroafro-Aziatikeaziatike që flitet nga më shumë se shtatë milionë njerëz në Izrael dhe bashkësitë hebraike në botë
 
==[[Në gjuhët tjera]]==
Anonymous user