Dallime mes rishikimeve të "gjuha hebraike"

22 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{wikipedia}}
==Shqip==
===Emër===
'''gjuha hebraike'''
#degë veriperëndimore e gjuhës semitike nga familja e gjuhës afro-aziatike që flitet nga më shumë se shtatë milionë njerëz në Izrael dhe bashkësitë hebraike në botë
Anonymous user