Hape menynë kryesore
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

gjuha Perse

  1. gjuhë zyrtare që aplikohet në Iran si dhe flitet edhe në Afganistan dhe Taxhikistan

PrononcimiRedakto

Në gjuhët tjeraRedakto