Hape menynë kryesore

Wiktionary β

Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Përmbajtja

ShqipRedakto

frëngjisht f.

Gjuhë indoevropiane, me prejardhje nga latinishtja, që flitet në Francë dhe në disa vende të tjera, gjuha frënge.


EtimologjiaRedakto

PrononcimiRedakto

Në gjuhët tjeraRedakto