Hape menynë kryesore

Përmbajtja

ShqipRedakto

afro-aziatik mb.

  1. Që ka të bëjë me kontinentin e Afrikës dhe me kontinentin e Azisë të marrë së bashku; që ka të bëjë me vendet dhe popujt e Afrikës e të Azisë, i Afrikës dhe i Azisë së bashku. Vendet afro-aziatike. Popujt afro-aziatikë.[1]

EtimologjiaRedakto

PrononcimiRedakto

SinonimeRedakto

Fjalë rrjedhëseRedakto

AntonimeRedakto

Në gjuhë tjeraRedakto

ReferencatRedakto

  1. Fjalori elektronik shpjegues FESH 1.0