Wikipedia ka një artikull për fjalën:

ShqipRedakto

EmërRedakto

Finlanda

  1. ndodhet në pjesën më veriore të Evropës
    Kufizohet me Suedinë, Norvegjinë dhe Rusinë.
    Kryeqytet i Finlandës është Helsinki.

Në gjuhët tjeraRedakto

RumanishtRedakto

EmërRedakto

Suomi

  1. Finlanda
Fjalë rrjedhëseRedakto