Wikipedia ka një artikull për fjalën:

ShqipRedakto

EmërRedakto

Polonia

  1. shtet në pjesën qendrore të Evropës
    Kufizohet me Gjermaninë, Çekinë, Sllovakinë, Bjellorusinë, Ukrainën dhe Lituaninë.
    Kryeqytet i Polonisë është Varshava.

Në gjuhët tjeraRedakto

AsturishtRedakto

EmërRedakto

Polonia f.

  1. Polonia

InterlinguaRedakto

EmërRedakto

Polonia f.

  1. Polonia

ItalishtRedakto

EmërRedakto

Polonia f.

  1. Polonia